Duben 2013

24.4.2013 - Na otočku na Slovač

26. dubna 2013 v 20:12 | ViN.
Benešov - Martin (LZMA)
Krásného středeční počasí jsme využili na obchodní let do Martina, místo 7hodin nervů na silnici, 2hodiny pohodového letu. Na toto letiště jsme v minulých letech hodně létali "na pstruhy" - viz např. http://www.bemoair.cz/album/slovensko Domluvil jsem tam, že bychom takovou větší akci mohli udělat po letech znovu, tak snad nám to vyjde.... Na vrcholcích Malé Fatry byl ještě sníh, rozsáhlejší fotogalerii najdete na Google Picasa.


20.4.2013 - Modeláři se probouzí

21. dubna 2013 v 23:13 | ViN.
Benešov
Po zimním spánku z doupat vylezli už i naši modeláři a vytáhli do akcí své nové modely. Pěkný model de Havilland Mosquito, který si v zimních měsících postavil Petr Z., zalétával Přemek D. Ještě předtím Přemek odkonzervoval motor svého velkého akrobata a udělal motorovou zkoušku. Po odmotorování svého modelu se ujal Mosquita. Vše zpočátku probíhalo dle zalétávacího programu, až do okamžiku, kdy vysadil pravý motor. Bohužel si toho zalétávací pilot nevšiml a když po průletu přešel do stoupání a narval tam plný plyn, tak to Mosquito na oplátku narvalo do střechy hangáru..... Petr již pracuje na opravě a držíme palce, aby zase brzy létal. Další fotografie najdete na Google Picasa.


14.4.2013 - Jaro konečně dorazilo

14. dubna 2013 v 23:53 | ViN.
Po dlouhé zimě nás navštívilo jaro, snad už zůstane napořád. Níže je pár dnešních náladovek a tímto Vás všechny zvu na létání. I když předpovědi vyhrožují, že zima ještě drápek ukáže, doufejme že jej nezasekne.... :-)


13.4.2013 - Náhradní školení pilotů

14. dubna 2013 v 22:20 | ViN.
Benešov
Dne 13.4.2013 proběhlo na letišti Benešov druhé, náhradní, školení pilotů. Převážná většina má tedy školení za sebou a ti kteří se nedostavili, obracejte se na naše lektory a instruktory s domluvou na individuálním postupu. Další organizované školení již letos nebude. Další informace k tomuto tématu a k prodloužení ID karet budou zveřejněny na našem provozním webu.


8.4.2013 - Pilotní zkoušky

10. dubna 2013 v 0:13 | ViN.
Benešov - Zbraslavice
Dne 8.4. konečně došlo i na nejdéle létajícího žáka u naší školy Otu Šetelu (úmyslně neuvádím jak dlouho výcvik dělal, to se zeptejte jeho) a i díky tomu, že bylo v pondělí zcela vyjímečně pěkné počasí, udělal vytoužené pilotní zkoušky. Pro zkušebního komisaře si s Karlem Vobořilem doletěli do Zbraslavic, letovou zkoušku dovednosti složil v Benešově a pak již sám přezkušujícího examinátora odvezl do Zbraslavic zpět. Tímto Otovi blahopřeji a ostatní se k blahopřání můžete připojit v komentářích.7.4.2013 - Zkoušky ICAO English

9. dubna 2013 v 23:59 | ViN.
Benešov
V sobotu proběhl kurz z letecké angličtiny pro piloty, jako příprava ke zkoušce z ICAO angličtiny. Tyto zkoušky proběhly na učebně BEMOAIRu na letišti Benešov za účasti nového člena komise - Alberta Waninga. Všichni piloti, kteří se školení a následně zkoušky zúčastnili zkoušku udělali na minimální úroveň level 4 nebo 5. Na další kurz a zkoušky se již nyní můžete přihlašovat, bude ale pravděpodobně organizován až o prázdninách.

1.4.2013 - Anketa škola roku

9. dubna 2013 v 23:49 | ViN.
Benešov - Praha
V průběhu měsíce března byla redakcí AEROWEBu vyhlášena anketa o "Školu roku 2013" a probíhalo hlasování, do kterého jste se mnozí z Vás zapojili. Anketa již skončila a její výsledky jsou uvedeny na http://www.aeroweb.cz/clanek.asp?ID=3719&kategorie=3 Naše Letecká škola BEMOAIR se umístila, díky Vašim hlasům, na krásném třetím místě z celkového počtu 29, do ankety zapojených, leteckých škol. Přestože jsem již v komentáři k tomuto článku přímo na Aerowebu projevil poděkování všem, kteří jste nám dali hlas a jste s naší školou spokojeni, považuji za vhodné Vám poděkovat ještě takto, osobněji, na našich webových stránkách. Věřím že budeme nadále naplňovat Vaše představy o sice komerčním a důsledném, ale zároveň vstřícném a přátelském přístupu k Vám, našim pilotům a že díky tomuto přístupu budete u nás spokojeni a budete se k nám rádi vracet. DĚKUJI nejen těm, kteří nám dali hlas, ale všem, kteří u nás létají.


9.3.2013 - Školení pilotů

9. dubna 2013 v 17:48 | ViN.
Benešov
Dne 9.3.2013 se konalo v restauraci hotelu Pošta v Benešově periodické školení pilotů. Zprvu slabá účast překvapila prvního lektora pana Fatku, který prováděl bezpečnostní školení. Piloti se scházeli jak "švábi na pivo" ale na přednášku pana Vašíka z ŘLP již byla restaurace zaplněna. Kolem poledne účast kulminovala, protože v programu byla nejzajímavější prezentace - Řízek XXXL, který měl opravdu úctyhodnou velikost. Usmívající se Poté následovaly přednášky Karla Vobořila, Víťi Nováčka, Jardy Bursíka, Jirky Unzeitiga, Honzy Suchého - vše probíhalo podle plánu. Školení bylo ukončeno v 16.30 rozborem nehod za rok 2012. Všem zúčastněným děkuji a ty co nemohli přijít zvu na školení náhradní na učebně letecké školy BEMOAIR dne 13.4.2013 Záznam školení je na dvou DVD a bude k zakoupení v Letecké škole Bemoair.
6xFOTO :

6.3.2013 - Přelet nového letadla

9. dubna 2013 v 17:01 | ViN.
Benešov - Roudnice
Dlouhá zima nás všechny už dost otravuje a omezuje v létání, nicméně v březnu se našlo pár pěkných dní, kdy jsme létali. Jeden z nejlepších, téměř jarních dní, byl ve středu 6.3. Proto jsme se vydali pro nové letadlo L-200 OK-PFM na letiště v Roudnici. Naši technici jej po zimě řádně připravili pro přelet a zkušební pilot Karel jej cestou do Benešova řádně vyzkoušel. Video z této akce je dole pod fotografiemi, nebo na Youtube youtu.be/6PM-zKcZk3Q Nyní je letoun v Brně a čeká na prohlídku z LETu Kunovice, zda jej a za jakých podmínek uvolní do provozu. Pokud vše vyjde, budete mít možnost si s OK-PFM zalétat v letecké škole. O jeho dalším osudu Vás budeme informovat. Více fotek z výpravy najdete na Google Picasa.