Červenec 2013

31.7.2013 - Letecky do Vilshofenu, lodí do Pasova, na kolech zpět...

31. července 2013 v 15:50 | text Honza Suchý, foto Soňa Weigertová
Přinášíme tip na zajímavě strávenou sobotu s leteckým výletem do Vilshofenu na Dunaji. Kolem desáté hodiny odletíte z Benešova, za hodinku po přeletu Šumavy a prohlídce soutoku Dunaje a Innu v Pasově přistanete ve Vilshofenu - EDMV. Na letišti vás již čekají předem telefonicky objednaná kola, na kterých přejedete most k přístavišti, odkud každou sobotu v 11:45 vyplouvá výletní loď. Během plavby do Pasova, která trvá asi jeden a půl hodiny, se v klidu naobědváte a odpočinete si. V Pasově stojí za vidění staré centrum s Dómem s největšími varhany na světě - mají téměř 18.000 píšťal. Po chutném občerstvení v kavárně za Dómem absolvujete v pohodlném tempu 26 kilometrů po cyklostezce zpět na letiště. Pokud budete mít štěstí, pochutnáte si na grilovaných specialitách s vydatným bufetem v letištní hospodě. S příjemně naplněnými žaludky se vydáte na zpáteční let do Benešova a po uklizení letadla do hangáru přijde vhod sklenka dobrého vína. Tento výlet dne 20. 7. 2013 s naším letadlem Z 43 OK WOA absolvovala posádka ve složení Honza Suchý, Soňa Weigertová (autorka fotografií) a Honzův bratr a švagrová. Víno po příletu do LKBE nalil z vlastních zdrojů Jarda Bursík. Více fotografií najdete ve fotogalerii Bemoairu na Google Picasa.


27.7.2013 - s OK-PFM jsme největším provozovatelem L-200 v ČR

30. července 2013 v 20:55 | ViN.
Benešov - Brno
Již dvakrát jsme Vás na BemoairNews informovali o stavu nové L-200 OK.PFM. Nyní již můžeme oznámit, že je po všech komplikacích s uschopněním, konečně v provozu. První let po jejím uschopnění byl proveden v pátek 26.7. posádkou Karel Vobořil / Milan Kácovský. Hned v sobotu byly nasazeny do plného provozu již obě Benešovské L-200. Nemohu pominout připomenutí skutečnosti, že jsme se jako Letecká škola BEMOAIR tak stali největším provozovatelem letounů L-200 v ČR a to počtem 6ks. V Benešově 2x (OK-PHJ a OK-PFM) a 4x v Brně (OK-OFB, OK-PLH. OK-PLR, OK-WHN). Na L-200 OK-PFM bude v srpnu cenová akce o které si více přečtete v novém bulletinu na www.bemoair.cz Přijďte si s ní zalétat!


6.7.2013 - Fotolet na Vysočinu a nad Jižní Moravu

30. července 2013 v 20:46 | ViN.
Benešov - Ždár - Pernštejn - Brno - Lednice - Pálava - Nové Mlýny a mnoho dalších míst.....
Další let, ze kterého je hodně fotek na GOOGLE PICASA, byl proveden za účelem nafocení krás a zajímavostí Vysočiny a Jižní Moravy. Z důvodu podcenění navigační přípravy jsme chvíli hledali Pernštejn, vše ostatní již probíhalo bez chyby. Zejména Lednicko-Valtický areál je krásný nejen ze země, ale i ze vzduchu. Doporučujeme jej jako jeden z cílů Vašich leteckých výletů. Pár fotek najdete i zde, ostatní kliknutím ve fotogalerii na odkazu výše...


2.7.2013 - Výlet za Travoltou na MFF

30. července 2013 v 20:37 | ViN.
Benešov - Karlovy Vary
Léto, dovolené a méně času na psaní, proto vše doháním až nyní a přidávám pár aktualit z července.
Hned zkraje jsme se vydali na výlet do Karlových Varů, v době MFF a doufali, že se nám podaří zastihnout na letišti Travoltu s jeho soukromým Boeingem. Bohužel nepodařilo, nicméně výlet to byl pěkný a více fotek najdete na GOOGLE PICASA.