Září 2013

28.9.2013 - Do Vilshofenu na kola

29. září 2013 v 23:08 | ViN.
Benešov - Vilshofen
V sobotu jsme uskutečnili plánovaný výlet do Německa k Dunaji, na letiště EDMV. Se Sovou letěl Petr S. s Ivou T. a v Mauli dva Víťové a Anička. Počasí vyšlo skvěle, až na ranní mlhu, která posunula náš odlet o hodinu. Proto jsme bohužel nestihli původně naplánovanou cestu lodí do Pasova. Vypůjčili jsme si tedy alespoň kola a po chutném obědě v letištní restauraci, jsme se vydali spálit přijaté kalorie. Jeli jsme po pěkné cyklostezce směr Pasov a krásné babí léto nám cestu zpříjemňovalo. Po cca 15km pohodové jízdy podél proudu Dunaje, jsme si udělali pauzu na občerstvení u města Schalding. Tam jsme otočili a jeli zpátky k letišti, abychom se stihli včas, t.j. do západu sluníčka, vrátit do Benešova. Času bylo nakonec dost a tak jsme cestu zpět protáhli přes Lipno, Český Krumlov a Budějovice, odkud letěla do Vilshofenu skupina letadel kolegy Honzy Štastného. V Benešově jsme byli ještě s rezervou před západem. Fotogalerie je již zveřejněna na Google Picasa, časem bude i video. Škoda, že nakonec letěla jen dvě naše letadla, piloti z Budějovic nás tentokrát přečíslili svými třemi stroji. Ale stálo to za to.


15.9.2013 - Letecký a modelářský den

21. září 2013 v 17:01 | ViN.
Benešov
"Aerovíkend", který pořádal pan Hadač na letišti v Benešově ve dnech 14-15.9.2013, vyvrcholil v neděli od 14hodin letovými ukázkami. Bohužel se jednalo vesměs pouze o vystoupení ultralehkých letadel, protože se nepodařilo získat patřičné povolení nebo vyjímky pro pořádání "větší" akce bez služby AFIS. Tedy kromě jediného "dospělého" letounu a zároveň největšího lákadla, akrobatického čísla Martina Šonky na letounu Extra 300. Pěkné bylo také vystoupení 80% UL repliky letounu JAK-3. Naše letecká škola měla v programu ukázky Kuňkadla a třech ULL ptáků - Sluky, Condora a Sovy. (V Condoru seděl ještě pan Sojka... :-) V sobotu večer jsme poseděli, jako vždy v předvečer leteckého dne, u soudku piva a grilovaných stejků. Fotogalerie z tohoto večírku je zde, a další fotky přímo z leteckého dne na Google Picasa. Nejčastějším autorem krásných fotek z nedělní letecké akce je, náš "dvorní" fotograf, Milan Ježek.


14.9.2013 - Karlův den na MČR

20. září 2013 v 21:43 | ViN.
Benešov - Hosín
O víkendu 14-15.9. probíhalo v Hosíně MČR v letecké akrobacii, kterého se opět zúčastnil i Karel se Z142 LNB. Po ročním půstu získal do své sbírky další zlatou medaili v kategorii "Sportsman" a ukázal, že to se Z-142 umí. Blahopřeji a doufám, že ti, kteří s ním mají rozlétaný výcvik si jej co nejdříve dokončí, a že jim Karel předá své zkušenosti. Nebo alespoň část... :-)


13.9.2013 - Akce pro S.I.T. Travel

20. září 2013 v 18:45 | ViN.
Benešov
Ani počasí, ani datum - pátek třináctého, nás neodradilo od velké letové akce, kterou jsme létali pro agenturu S.I.T. Travel. Během dvou hodin odpoledne jsme měli udělat "zážitkové" lety pro více jak 50 osob nad Slapy a Konopiště. I přes čekání na vhodné počasí jsme vše zvládli v časovém limitu, ke spokojenosti organizátora i účastníků. Nasadili jsme čtyři letadla - dvě L200 "Moravy", s nimi létal Karel s Víťou, Tomáš si povodil jeho "oblíbenou" Mauli a Jardu jsme pověřili pilotáží Zlína. V záloze byl ještě obchodní pilot Pavel K. a přichystaný L-40 "Meta Sokol", Létali jsme ve skupinách 2xMEP / 2xSEP v rámci možností pilotů a počasí. Akce se povedla a rozsáhlou fotogalerii najdete v našich albech na Google Picasa.


12.9.2013 - Další pilot MEP

20. září 2013 v 0:25 | ViN.
Benešov - Brno
Tak máme dalšího pilota s kvalifikací MEP na typu L-200, pana Milana Kácovského. Ten, ačkoliv dělal výcvik s Karlem v Benešově, na zkoušku tentokrát musel letět do Brna, připojit se k jiným přezkušovaným pilotům. Zkoušku absolvoval úspěšně a Karel se tak nyní může věnovat dalším pilotům ve výcviku MEP, ještě jich bude letos více. K získání nové kvalifikace Milanovi blahopřejeme.


11.9.2013 - První sólo páté žačky

12. září 2013 v 14:20 | ViN.
Benešov
Ve středu, v pořadí naše pátá pilotka-žena, Petra K., t.č. ještě žačka ve výcviku, úspěšně absolvovala přezkoušení na první sólo. Výcvik létá na Zlínu Z-142 převážně s Karlem V. a Víťa N. ji přezkušoval. Protože byla nízká oblačnost a zataženo, brzy se stmívalo. Vše se stihlo těsně do západu sluníčka. Petra po přezkoušení předvedla našim instruktorům samostatný okruh a přistání jak z učebnice. Přejeme, ať jí to dál dobře lítá!