Říjen 2013

19.10.2013 - Podzimní noční provoz zahájen

26. října 2013 v 11:22 | ViN.
Benešov - Vysoké Mýto
Protože se s počátkem podzimu dny zkracují, zahájili jsme opět noční výcviky. Obvykle jsme létali noční výcvik ve Vodochodech, nebo v Brně, v minulosti i v Kolíně. Každé letiště má své pro a proti. Vodochody jsou pro letošek bohužel pro noční létání uzavřeny, v Brně nám už několikrát po sobě nevyšlo počasí nebo tam byl omezen počet letadel a už jsme se tam nedostali. Proto jsme vyzkoušeli další letiště, které má téměř ideální podmínky, dráha asfaltová, omezení provozu téměř žádné, dobré zázemí, možnost přespání.... Určitě jsme tam nelétali naposledy. Pár fotek z prvního podzimního nočního provozu ve Vysokém Mýtě je v albu na Google Picasa. Kdo budete mít zájem o noční létání, hlašte se u našich instruktorů.


30.9.-2.10.2013 - Za babím létem s C-172

13. října 2013 v 11:05 | ViN.
Benešov - Martin - Kyjov - Brno - Znojmo
Na první tři říjnové dny měl Karel V. s Radkem K. původně naplánovaný výlet za teplem k moři. Destinace Zadar ale padla, z důvodu rozsáhlé tlakové níže s frontálním systémem, táhnoucím se od severu Rakouska až do středomoří. V Čechách ale bylo krásně, stejně jako v Německu, výběžek vysokého tlaku zasahoval i dál na východ, na Slovensko. Naši piloti zvážili všechna pro a proti a konstatovali, že k Baltu by to sice šlo, ale moře by asi už ke koupání nebylo. Tak padla volba na naši oblíbenou destinaci na Slovensko, do Martina. Po dvou dnech relaxačního pobytu v Martině a jeho okolí, se cestou zpátky zastavili ve sklípku v Kyjově. Pak následovala návštěva Brna a přes Znojmo se po třech prosluněných dnech krásného, i když studeného, babího léta, vrátili do Benešova. Do Chorvatska tedy už letos nepoletíme, ale snad to vyjde příští rok. Fotogalerie z tohoto výletu je na Google Picasa autorem fotek je převážně Karel V.


20.9.2013 - Akce firmy ATIS

12. října 2013 v 19:57 | ViN.
Benešov
S mírným zpožděním vkládám informaci o uskutečněné akci pro firmu ATIS, která u nás měla firemní prezentaci, spojenou se zážitkovými lety. Tato firma u nás prezentuje svou činnost a výrobky pravidelně, již několik let. Letos navíc na našich letadlech testovala a následně předváděla možnosti přenosu videosignálů z různých dopravních prostředků on-line, pomocí svých zařízení. Průběh akce můžete vidět již nyní ve fotodokumentaci na Google Picasa Film z testování kamer a přenosu videosignálů z letadla pomocí jejich technologie uvidíte později, na YouTube.