Listopad 2013

27.11.2013 - Zimní výlet s L200 do Krkonoš

29. listopadu 2013 v 21:46 | ViN.
Benešov - Vrchlabí
Krásného středečního dne využil Honza Suchý s Danem Brichtou k letu nad Krkonoše s mezipřistáním ve Vrchlabí. Udělali pěkné snímky zasněžených Krkonoš počínaje Vysokým kolem, dále letěli přes Sněžku, Luční boudu, Zahrádky nad Pecí, Černou horu s vysílačem a Černou boudou... Pak si dali ve Vrchlabí vynikající kyselo a přes Poděbrady se odpoledne vraceli zpět. Více fotek od Honzy a Dana je k shlédnutí v galerii na Google Picasa. I zimní létání má své kouzlo...


19.11.2013 - Natáčení Heavy Water War

19. listopadu 2013 v 10:43 | ViN.
Benešov
Dnes ráno se naše učebna změnila v kostymérnu, místnost pro cestující v maskérnu, hangár se přesunul v čase a prostoru zpátky o cca 70 let do Skotska a začalo natáčení filmu Heavy Water War. Stan pro kompars byl bohužel postaven před naši webkameru na učebně, ale na druhé webkameře na střeše hangáru můžete sledovat činnost štábu. Zatím není možné zveřejňovat fotky z natáčení, tak jsou zde jen dva obrázky z posledních příprav, pro ukázku, jak to u nás nyní vypadá. Více fotografií z příprav najdete na Google Picasa.


14.11.2013 - Přípravy na natáčení zahájeny již dnes

14. listopadu 2013 v 22:01 | ViN.
Letiště Benešov
Z důvodu natáčení koprodukčního (Norsko-Anglie-ČR) válečného filmu "Heavy Water War" (Operace Telemark) v prostorách našich hangárů a jejich blízkosti, bude omezený provoz ve dnech 16.11. až 22.11.2013. Podrobné informace jsou uvedeny v listopadovém bulletinu na stránkách www.bemoair.com (info č.3). Již dnes byly úpravy započaty, vyklízením a malováním hangáru. Budete-li mít zájem, můžete se na natáčení přijít podívat, ale určitě nás předem o tomto úmyslu informujte (pro domluvení detailů přístupu) a při vstupu se prokazujte platnou ID kartou. Veřejnost nebude mít na natáčení přístup. Podrobnou reportáž z natáčení pro Vás připravíme a budeme Vás o novinkách informovat i zde. Jak to bude u nás přibližně vypadat máte možnost vidět na obrázku níže.


6.11.2013 - Další pilot MEP na L-200

10. listopadu 2013 v 12:26 | ViN.
Benešov-Vodochody
Tak máme dalšího pilota na "Moravě", Dana Brichtu, kterého tentokrát necvičil Karel, ale Tomáš Janíček. Úspěšnou zkoušku MEP udělal minulou středu na L-200 s inspektorem Jiřím Bláhou. Danovi přejeme, ať si s tímto krásným strojem užije hodně létání a pěkných zážitků. Protože máme další rozlétané piloty ve výcviku MEP, tak ještě další zkoušky budou následovat, snad ještě letos.


1.11.2013 - V noci z Benešova do Brna a nad ránem zpět

3. listopadu 2013 v 16:49 | ViN.
Benešov - Brno
Další noční létání jsme zahájili odletem těsně před občanským soumrakem již v Benešově. Nočním přeletem jsme se dostali do Brna na místní létání a výcvik. Nad ránem, před východem sluníčka, jsme z Brna odletěli zpátky domů. Počasí na výcvik létání v noci nám vyšlo pěkně, jen k ránu se občas vyskytovaly místní mlhy. Ty ale naštěstí nebyly na letišti v Benešově. Fotogalerie je opět na Google Picasa a tentokrát máme pro Vás z této akce i krátký film. Spolu s ostatními filmy Bemoairu jej najdete na YouTube na tomto odkazu : Videa a filmy BEMOAIR - kanál uživatele Pilot44CZ.