Prosinec 2013

31.12.2013 - Poslední provoz v tomto roce

31. prosince 2013 v 16:38 | ViN.
Benešov
Tak jsme si ještě na Silvestra pěkně polétali... Využili jsme netypicky zimního počasí, k poslednímu provozu v tomto roce. Přes počáteční kouřmo, se počasí postupně vylepšilo. Od každé typové řady (Cessna, Zlín, Let), jsme ohřáli jeden stroj a zatímco se Z43 WOA podívala jen kousek od letiště, Cessna 172 IKQ se vydala na odvážný výlet před Ještěd do Vrchlabí a nad Krkonoše. L-200 Morava PFM polétala hodinku v blízkém i dalekém okolí, většinou pod, chvilku i nad oblačností.... Jak počasí vypadalo "dole" a "nahoře" vidíte na fotkách. Takže pro letošek jsme již definitivně zabouchli hangár a jdeme slavit.... :-) Hezký Nový rok všem. Usmívající se


23.12.2013 - Šťastné a veselé vánoce a nový rok

23. prosince 2013 v 12:57 | ViN.
Všem létajícím i nelétajícím příznivcům naší firmy a tedy i všem čtenářům BemoAir NEWS
přeji štastné a veselé vánoční svátky a mnoho úspěchů v novém roce.
Za Leteckou školu BEMOAIR - Vítězslav Nováček

---

14.12.2013 - DOLETNÁ

20. prosince 2013 v 22:37 | ViN.
Benešov
V sobotu 14.12.2013 se uskutečnil večírek k ukončení letové sezóny roku 2013, tradičně nazývaný "Doletná". Jako vždy byl v prostorách restaurace "Pod divadlem" v hotelu "Pošta". Byl naplněn bohatým programem, počínaje přípitkem a společnou večeři, dále následovalo vyhodnocení a ocenění nejlepších pilotů, tentokrát z více kategorií než v letech minulých, byla také premiéra nových filmů o létání z naší vlastní produkce, vyhodnocení soutěže Aerofoto a ke konci naplánovaného programu bylo losování tomboly o hodnotné ceny. Pak již následovala volná zábava s konzumací jídla a pití a ti nejvytrvalejší opouštěli "doletnou" po druhé hodině ranní. Děkujeme všem zúčastněným, kteří se doufám dobře bavili a těšíme se na shledání s Vámi opět brzy na letišti. Snad nám počasí umožní létat i v zimě a nebude tak přestávka v létání moc dlouhá. Fotogalerie z doletné bude zveřejněna později na Google Picasa (až přeberu své fotky a doplním je profesionálními snímky od našeho fotografa Milana Ježka). Fotografie a výsledky soutěže Aerofoto budou k shlédnutí přímo na stránkách Aerofoto koncem měsíce. O zveřejnění Vás budu informovat.


10.12.2013 - Pilotní zkoušky v Brně

10. prosince 2013 v 20:19 | ViN.
Brno
Tak máme další mladé piloty na Cessně a Zlínu Z142. Antonín Stoklásek dnes úspěšně dokončil výcvik pilotní zkouškou a to v téměř rekordní době. Výcvik začal létat začátkem září v Brně na typu Cessna 150 OK-MAP, během výcviku se přeškolil i na Z-142ku na které výcvik dokončil a počátkem prosince byl dolétaný do zkoušek. Samozřejmě na tom má velký podíl to, že se mu Jirka Unzeitig a Ivo Dorazil pečlivě věnovali a že měl "Tony" i nějaké zkušenosti z létání s ULL. Koncem listopadu také úspěšně absolvoval v Brně pilotní zkoušku PPL Jan Adam, který výcvik na Cessně odlétal v průběhu cca 1 roku. Takže do Brna posíláme gratulace a přejeme oběma čerstvým pilotům hodně odlétaných hodin a šťastných přistání.