Prosinec 2014

Anděl s křídly z Moravanu

17. prosince 2014 v 21:05 | Karel Vobořil
15.12.2014 - Nesvačily
Letos je to již druhým rokem, co je průběh zimy velmi nestandartní a připomíná spíš počátek jara. To umožnilo i přes skutečnost, že Doletná již proběhla, realizovat další letový den. A nebyl to obyčejný letový den. Byl to den závěrečného snažení jednoho našeho bývalého letce, který k nám po dlouhých letech znovu našel cestu, aby se znovu naučil, co už zapomněl a stal se z něj zase pilot. Tomáš Anděl - (člověk s takovým příjmením musí snad lítat sám od sebe !!) se prvně objevil letos v Bemoairu koncem května a ptal se na možnost znovu začít lítat, že mu to po letech nelítání přišlo jako výborná věc a začalo ho bavit a zajímat. Po kratší korespondenci s příslušným odborem na ÚCL jsem dostal patřičné instrukce jak postupovat. Tyto jsme pěkně od píky začaly jednu po druhé plnit a řeknu rovnou, že to byl běh na delší trať....

(Pro pokračování ve čtení tohoto článku a větší fotografie klikněte ZDE nebo na tlačítko odkazu "Celý článek")Nový pilot na Mauli M-5

17. prosince 2014 v 20:28 | Karel Vobořil
13.12.2014 - Nesvačily
Závěr minulého týdne obsahoval v sobě třináctku. Třináctka jen těsně minula ten pověstný obávaný pátek, "byla delší" a přistála na pevno na sobotě. Na sobotě, jejíhož večera se jedni bojí a druzí zase těší, že se pobaví těmi, kteří se jí oprávněně bojí... Byla to sobota určená pro oficiální ukončení letecké sezóny, prostě DOLETNÁ.
A na doletné se mimo jiné také bilancuje. Kdo na ni byl, tak mohl slyšet čerstvou zprávu přímo ode mne, že další náš kmenový letec učinil významný krok a rozšířil své letecké vědění o kouzlo letu s ostruhovým podvozkem. A je nemnoho pilotů u Bemoairu, kteří se mohou pochlubit uměním dobře zacházet s takovým podvozkem. A jelikož naším jediným ostruhovým strojem kromě Kuňkadla je M-5 Maule, dovezená v roce 2001 přímo z USA, tak na ní po delším čekání v hangáru přišla zase řada a vytáhli jsme ji do boje....
(Pro pokračování ve čtení tohoto článku a větší fotografie klikněte ZDE nebo na tlačítko odkazu "Celý článek")


Doletná 2014

16. prosince 2014 v 10:52 | ViN.
13.12.2014 - Benešov - hotel Pošta (aktualizováno - odkaz na fotogalerii)
Doletná se opět vydařila a já děkuji všem, kteří přišli, ať už plánovaně, nebo neplánovaně a věřím, že se všichni dobře bavili. Fotografie jsou již umístěny ve fotogalerii na Google Picasa v albech BEMOAIRu. Ještě informace o tom, že na provozních stránkách Bemoair.com je nový článek ve kterém upřesňujeme provozní dobu o Vánočních a Novoročních svátcích, kdo bude chtít v tu dobu létat, podívejte se jak bude letiště a u nás otevřeno. Nová videa, která byla promítána na "Doletné najdete na You Tube již nyní, přímé odkazy kliknutím zde na název : 1. "Naše letadla" 2. Se dvěma letadly k Dunaji 3. S L200 na RedBul do Anglie Pár fotek z doletné najdete níže, letos jsem toho ale moc nefotil, nechal jsem to na profesionálovi :-)


Krátké zprávy

9. prosince 2014 v 23:00 | ViN.
Krátké zprávy z Benešova
- Doletná se blíží a máme pro premiéru připraveny dva nové filmy a upoutávku. Ta je k vidění zatím na facebooku, po kliknutí na tento odkaz.
- Počasí se teď střídá od slunečna (minulý čtvrtek - létaly se skupiny Z43/Z142) přes déšť a mlhu (víkend - soutěž v přesném přistání se nekonala) až nakonec dnes ta mlha ještě zmrzla, dohlednost byla 100m.
- Informace týkající se webových kamer - na stránkách LOOKR.COM si můžete pusti animaci kamer buď za posledních 24hodin nebo za 30dní. To když nebudete mít v zimě co dělat nebo se budete chtít podívat jak se to počasí vyvíjelo.
Každá kamera má samozřejmě obě možnosti, to už si najděte sami.

Foto níže : 1 - Skupina po vzletu, 2 - Z43 nalétává na smrček (foceno z mé zahrady) :-)


Zimní Sluka a L-200

1. prosince 2014 v 9:52 | ViN.
28.11.2014 Benešov
V listopadu se toho moc nedělo, běžný výcvik a běžné létání. Z počátku bylo sice počasí skoro jako babí léto, takže Petr S. ještě "provětral" Sluku (a hlavně sebe - viz fotoč.1). To byla v listopadu věc nevídaná! Později už byla skoro stálá inverze, výlety žádné... (tedy pokud nepočítám různé výcvikové navigační lety do Brna, K.Varů, Jičína a pod.) Tak alespoň Honza Suchý nafotil let s Danem Brichtou a Tomášem Janíčkem s L200. Na jednom snímku si můžete všimnout zastavené vrtule "v praporu"... to jim motor nevysadil, to bylo cvičné, v rámci přezkoušení. :-) Současně Vás tímto příspěvkem zvu na Mikulášskou soutěž v přesném přistání, kterou dne 6.12.2014 pořádá G.A.C. a které se naši piloti pravidelně účastní. Letadla na tuto akci objednávejte u našich instruktorů.