Anděl s křídly z Moravanu

17. prosince 2014 v 21:05 | Karel Vobořil
15.12.2014 - Nesvačily
Letos je to již druhým rokem, co je průběh zimy velmi nestandartní a připomíná spíš počátek jara. To umožnilo i přes skutečnost, že Doletná již proběhla, realizovat další letový den. A nebyl to obyčejný letový den. Byl to den závěrečného snažení jednoho našeho bývalého letce, který k nám po dlouhých letech znovu našel cestu, aby se znovu naučil, co už zapomněl a stal se z něj zase pilot. Tomáš Anděl - (člověk s takovým příjmením musí snad lítat sám od sebe !!) se prvně objevil letos v Bemoairu koncem května a ptal se na možnost znovu začít lítat, že mu to po letech nelítání přišlo jako výborná věc a začalo ho bavit a zajímat. Po kratší korespondenci s příslušným odborem na ÚCL jsem dostal patřičné instrukce jak postupovat. Tyto jsme pěkně od píky začaly jednu po druhé plnit a řeknu rovnou, že to byl běh na delší trať....

(Pro pokračování ve čtení tohoto článku a větší fotografie klikněte ZDE nebo na tlačítko odkazu "Celý článek")
Až jsem měl občas strach, jestli to Tomáše neodradí, ale musím ho pochválit, že vydržel a ani půlslovem se neprojevil že by se na to vykašlal. Naopak, ještě jednou ho zde, na tomto místě musím pochválit za vzorný přístup a osobní přípravu na létání. Opravdu bylo vidět, že o to má velký zájem. Jak jsem již zmínil, začali jsme koncem května t.r. a druhý den po Doletné, v pondělí 15.12.proběhl závěrečný let, kdy Tomáš předvedl navigační vedení letounu po stanovené trati z BE do CT, z CT do ZB a pak zpět domů do BE. Tady na závěr okruhy na všechny způsoby včetně nouzáku a bylo hotovo. Na konec ještě nezbytná administrativa s náležitými dokumenty, kterou nám ÚCL svým podzimním "výkladem letové doby" ještě více "zjednodušil". Výsledkem je dvojnásobně dlouhé psaní nelogických nesmyslů do pal.deníku i zápisníku letů s dvojnásobným výskytem chyb. No a když jsme se přenesli i přes tuto závěrečnou třešínku a vše zdárně vyplnili, tak už zbylo na Tomáše, aby všechny tyto dokumenty odvezl na Úřad a počkal si na vystavení kýženého pilotního průkazu. Když mi od něho asi v deset hodin dopoledne přišla netrpělivě očekávaná sms, stálo v ní:"Ahoj Karle, už mám prukazku:-), vsechno klaplo, díky!"
(hned jsem mu zavolal a vynadal, že průkazky má na tramvaj, do knihovny a posilovny. Ale tohle že je jeho PILOTNÍ PRŮKAZ !) A co byste řekli?
Smál se tomu na celé kolo s tím, že tohle přesně čekal...že mě chtěl dloubnout - nastartovat. Povedlo se mu. Takže opět za celý Bemoair : milý Tomáši, vítej zpátky mezi letce, přejeme samá dobrá přistání a užij si to !!
Pro Bemoair-News Karel Vobo
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ViN admin ViN admin | 17. prosince 2014 v 21:31 | Reagovat

Tomáši, připojuji se ke gratulaci, tady na BMA NEWS, i když už to proběhlo i osobně na letišti. Ať ti to u nás se Zlínem létá a ať máš časem i "vyšší průkazky"... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama