Březen 2015

První letošní žák - sólista

26. března 2015 v 22:56 | ViN.
Benešov 26.3.2015
Dnes úspěšně absolvoval Jan Kopecký přezkoušení na první sólo ve výcviku PPL(A). Výcvik zahájil na Cessně C152 před dvěma měsíci a protože zima letos byla meteorologicky příznivá, létal často a pod Karlovým drilem se dopracoval poměrně brzy k úloze 7P. Dnes dopoledne byly téměř laboratorní výcvikové podmínky, tak jsem jej přezkoušel a neshledal zásadní překážky k "vypuštění" na sólo. Přeji další úspěšné pokračování ve výcviku a brzké dolétání do pilotních zkoušek.


Nový pilot IFR/MEP

18. března 2015 v 10:51 | ViN.
Brno 13.3.2015
Před pár dny dokončil výcvik IR(A) na MEP Jirka Janata a nyní má již po zkoušce, kterou úspěšně absolvoval s examinátorem ÚCL. Výcvik odétal s Jirkou Unzeitigem na L-200 OK-OFB a při zkoušce měl opravdové IFR podmínky. Za LŠ Bemoair mu blahopřeji a doufám, že bude kvalifikaci bohatě využívat při svých soukromých i obchodních letech.

----------------------- 1. foto - Z výcviku IR ------------------------------------------------- 2. foto - L-200 OK-OFB ---------------------

Nové výcviky v naší ATO

9. března 2015 v 23:06 | ViN.
Benešov - Praha 9.3.2015
Vážení piloti a pilotky, dnes jsem vyzvedl na ÚCL nové osvědčení ATO, tak si dovoluji oznámit, že máme od března jako
CZ/ ATO-002 - Letecká škola BEMOAIR, rozšířené osvědčení o následující letecké výcviky :
1. LAPL(A) - pilot lehkých letadel - teorie i praxe
2. EIR(A) - kvalifikace pro traťové lety IFR teorie i praxe
3. CPL(A) - doposud praxe, nově teoretický modul CPL250
4. IR(A) - doposud praxe, nově teoretický modul IR150
5. ATP(A)/i - integrovaný výcvik dopravního pilota
+ vše co bylo možné provádět doposud, t.j. ULL, PPL, IR, CPL, ACR, NIGHT, MEP, TOW/S, TOW/B, FI(A), CRI(SPA) a IRI(A) :
Věřím, že bude o nové výcviky zájem, pokud budete něco z výše uvedeného potřebovat, s důvěrou se na nás obraťte : fto@bemoair.cz / info@bemoair.cz / bemoair@airport-brno.cz nebo na mém tel. 604 842 624
Za Leteckou školu Bemoair
Vítězslav Nováček AM/HT

Školení pilotů 2015

7. března 2015 v 21:04 | ViN.
7.3.2015 - Benešov
Tak jsme v krásném počasí seděli celý den na školení, ale někdy je třeba i trocha té teorie. Tak se nedalo nic dělat, plánované to bylo od ledna. To dnešní školení pilotů bylo navíc obohaceno o zajímavé přednášky Davida Melechovského a Tomáše Janíčka, kteří měli trochu jiné téma, než obligátní předpisy a tím zpestřili a udrželi pozornost pilotů. Velkým přínosem s vysvětlením aktuálních novinek byla i prezentace Jaroslava Vašíka za ŘLP. Takže všem přednášejícím díky (kromě výše uvedených, školil Jaromír Fatka a za ATO Viťa Nováček, Karel Vobořil a Jarda Bursík). A také samozřejmě díky všem pilotům, kteří se dostavili a vydrželi v pěkném počasí místo sednutí za knipl takovou "porci" teorie (byť byla proložena i porcí svíčkové). Začali jsme v devět a končili po 17hod. Teď už budeme jen létat! :-)