Duben 2015

Další pilot MEP na L200A

19. dubna 2015 v 22:24 | ViN.
Benešov - Sazená 19.4.2015
Před necelým měsícem u nás zahájili výcvik MEP dva piloti z Letňan, kteří chtěli kvalifikaci ME na "pořádném" letadle, tedy L200A. Po úvodní teorii a pozemních přípravách jsme 23.3. zahájili výcvik a dle individuálních možností pilotů a také počasí, byl po necelých třech týdnech výcvik ukončen. Další cca týden trvalo, než proběhla kontrola výcvikové dokumentace a byl volný examinátor na zkoušku. Dnes odpoledne se vydal na zkoušku, jako první z nich, pan Libor Kovář. Do Benešova přiletěl Zlínem Z-226, na učebně jsme ještě probrali poslední detaily pilotáže L200, zopakovali výpočet ložného plánu a centráže a vyrazili na Sazenou. Tam byla domluvena zkouška dovednosti s FE(A) ÚCL, panem Petrem Člupným. Přestože se Libor Kovář na výcvik poctivě připravoval a ve výcviku mu vše šlo velmi dobře, využili jsme cestu na jiné letiště a ještě provedli několik nouzových postupů a jednomotorových letů pro zopakování. Vše bylo pak zúročeno pochvalou od examinátora a výborným hodnocením zkoušky. Liboru Kovářovi gratuluji a přeji hodně nalétaných hodin na tomto krásném letadle, který se již ale na našem nebi, bohužel, vytrácí.


Nový pilot ULLa

17. dubna 2015 v 23:51 | ViN.
Benešov - Instanbul 17.4.2015
Dnes úspěšně absolvoval p. Kamil Erdem, (Turecko) pilotní zkoušku na ULL. Zahájil u nás výcvik letos v lednu a únoru, pak odletěl domů a následovala cca měsíc a půl pauza. Minulý týden se k nám vrátil z Instanbulu, výcvik dolétat. Počasí vyšlo poměrně slušné, až na občasný silný vítr, který byl boční na všechny dráhy a silnou termiku a turbulenci. Tak jsme létali převážně dopoledne a před západem slunce, kdy bylo ovzduší klidnější. Protože šlo vše podle plánu, včera absolvoval teoretické přezkoušení a dnes dokončil výcvik zkouškou pilota s inspektorem provozu ULL, Mirkem Rohelem. Jako jeho instruktor (Víťa N.) mu blahopřeji a doufám, že validace jeho průkazu v Turecku proběhne bez problémů. Ještě patří dík Honzovi Štastnému za úvodní teoretické školení a Honzovi Suchému za občasné instruktorování a přezkoušení na první sólo. Pan Erdem u nás plánuje v budoucnu i získání licence PPL.
Na fotkách : 1-2 první sóla, 3 s inspektorem při zkoušce, 4 zkušební let, 5 Kamil Erdem, 6 Instruktor při konzultaci zkoušky s inspektorem provozu, 7 administrativa po zkoušce, 8 podvečerní sóla