Srpen 2015

Další piloti na Mauli M5

26. srpna 2015 v 23:07 | ViN.
Benešov - 26.8.2015
Před cca týdnem se u nás přeškolil na Mauli MUDr. David Melechovský, článek o tom byl publikován na Facebooku a dnes se přeškolil na Mauli další náš pilot - Jirka Janata. Protože Jirka létá i jiné ostruhové typy a má hodně hodin na Zlínu Z226, přeškolení na M5ku mu nedělalo problémy a zvládl ho během půl dne, stejně jako David. Blahopřeji oběma k získání nového zajímavého a užitečného typu a jako jejich instruktor jim také přeji za celý Bemoair hodně nalétaných hodin. David zřejmě bude létat Mauli pro radost a Jirka při fotoletech, na které bude převážně tento letoun využívat.


Konference ATO - Speyer

26. srpna 2015 v 22:46 | ViN.

Benešov - Speyer - Sinsheim 19-21.8.2015
V minulém týdnu se zúčastnili zástupci Bemoairu (Víťa a Lenka, jako majitelé firmy) konference leteckých škol v Německém městě Speyer. Konference byla zaměřena na nové trendy v letectví, zejména poskytování leteckého výcviku a metody výuky, letecká technika a její inovace, údržba a provoz. Po přednáškách byl zajištěn doprovodný program, návštěva technického muzea Speyer s největším exponátem - B747. Dále pokračoval galavečer v prostorách hangáru hlavního lákadla tohoto muzea - raketoplánu Buran. Doprovodný program byl sponzorovaný firmou Continental, která zde presentovala své nové letecké - dieslové motory. Z dalších sponzorů jmenujme např. firmy Jeppesen, Total, DSF, Adams Aviation aj. Zúčastnili jsme se i předváděcích letů Cessny 172SP s dieselovým motorem a při zpáteční cestě jsme se zastavili v druhé části tohoto muzea ve městě Sinsheim. Tomu vévodí dva nadzvukové dopravní letouny minulosti - Concorde a TU-144. Zde je pár fotografií jako "ochutnávka" a rozsáhlá fotogalerie je zde : Muzeum Sinsheim - Speyer


S Maulí mimo letiště II.

19. srpna 2015 v 20:07 | ViN.
Benešov - Mariánovice
Jak zde psal nedávno Karel, o výcviku s Maulí mimo letiště, zde je praktická ukázka využití kvalifikace a možností stroje. Hlavně musíte bydlet u pěkného pole, na okraji města. Já jsem si doletěl domů na oběd a ani heliport jsem k tomu nepotřeboval. Stojánka Maule byla pět metrů od plotu a od stolu vidím, jestli se zvědaví sousedé nepotloukají moc blízko létacího aparátu... :-)


Výlet na Slovensko

17. srpna 2015 v 21:45 | ViN.
Benešov - Brno - Prievidza
Navazuji na předchozí článek... Během dvou dnů kdy jsme prováděli výcvik nočního létání, jsme museli samozřejmě nějak využít i čas přes den a tak jsme s Halisem Canavarem, v rámci nalétávání jeho bloku hodin, naplánovali výlet na Slovensko. Letěli jsme z Brna do Prievidze, dále na Martin, kolem Fatry k Ružomberoku a přes Žilinu zpět. Počasí vyšlo skvěle, pár fotek z výletu je zde. Další snímky jsou zveřejněny ve fotogalerii Bemoairu na Google Picasa.


Noční létání v Ostravě

17. srpna 2015 v 21:24 | ViN.
Benešov - Brno - Ostrava
Přesto, že jsou v létě krátké noci, odlétal jsem v červenci během dvou dnů se zahraničním pilotem Halisem Canavarem výcvik pro jeho další kvalifikaci - NIGHT. Létali jsme v Brně na Cessně C150 OK-MAP a protože i na LKTB jsme byli limitováni 22 hodinou, letěli jsme do Ostravy. Cestou s mezipřistáním v Přerově pro rozdělení letových úloh, tam jsme první den odlétali okruhy a cestou zpět druhou část techniky pilotáže. Druhý den, opět cestou na LKMT, jsme provedli přezkoušení a Halis odlétal v Ostravě potřebné samostatné lety. Navigačním letem z Ostravy, přes Olomouc a Prostějov, zpátky do Brna, jsme výcvik zakončili. Fotogalerie na BMA Picasa je zde : Noční Ostrava