Prosinec 2015

Doletná 2015

30. prosince 2015 v 23:40 | ViN.
Benešov - 19.12.2015
Již tradiční "Doletná" se konala, tentokrát až třetí prosincovou sobotu, opět v Benešovském hotelu Pošta. Sešlo se nás poměrně dost, na to, že už bylo brzy před vánoci. Za účast všem pilotům moc děkuji. Zahájili jsme v 17:00, po společné večeři bylo vyhlášení nalétaných hodin a nejlepších pilotů v sezóně 2015 a pokračovalo se podle plánu, který tentokrát časově předně vycházel. Následovalo tedy předání nových VIP certifikátů a promítání nových filmů. Jedním z nich je oficiální klip "Čtvrtstoletí_létání", který již nyní ti, kteří na Doletné nebyli, mohou shlédnout na YouTube (kliknutím na modrý odkaz). Pokračovalo se novou znalostní soutěží pro piloty a nakonec bylo i vyhodnocení snímků AeroFoto. Tomu bude věnován samostatný článek a výsledky pak zveřejněny na webu Bemoairu. Doufám, že se všichni dobře bavili a těším se na shledání při létání v roce 2016. Fotogalerie z Doletné bude zveřejněna ve fotogalerii BemoAiru na Google Picasa, odkaz bude zde později.

Mikulášské přesné přistání

30. prosince 2015 v 23:29 | ViN.
Benešov - 12.12.2015
Počasí se letos na mikulášskou soutěž pořádanou G.A.C. umoudřilo až odpoledne, ale přesto se ještě odlétalo dost soutěžních letů. Za BEMOAIR se tentokrát zúčastnily jen dvě posádky a to Petr Zralý s Cessnou C150 OK-MAP a Víťa Nováček s Maulí M5 OK-ESM. Na prvním místě v kategorii motorových letadel se umístil německý pilot Uli "Cobra" Dembinski, který pro tentokrát vyměnil svého Suchoje za Sluku LK-2. Naši piloti skončili na druhém (Víťa) a třetím (Petr) místě, takže jsme čest BemoAiru hájili opět velmi dobře. Škoda, že se nakonec nezúčastnilo více našich pilotů, ale do poslední chvíle nebylo jisté, zda počasí bude letové a tak svou šanci využijí snad v přístím roce.


Máme nového pilota PPL(A)

6. prosince 2015 v 18:52 | Víťa Nováček
Benešov - Zbraslavice 6.12.2015
Dnes jsem s Dennisem Strnadem odletěl na zkoušku PPL(A) do Zbraslavic za Martinem Mezerou, který ho jako pověřený examinátor ÚCL přezkušoval. Nejprve provedli techniku pilotáže, poté odletěli na plánovanou trať LKZB - Chotěboř - průlet CTR Pardubice, Chlumec, Kolín a zpět do Zbraslavic. Jistě jste o Dennisovi už na BMA NEWS nějaký článek četli, třeba, že na své první sólo musel čekat, až mu bude předpisem stanovených 16 let. Dennis při zkoušce uspěl a je tedy v jeho nynějších 17 letech nejmladším žákem v historii naší letecké školy, který se u nás vycvičil. Ode dneška je tedy již pilotem! Tam jsem s ním ještě letěl jako jeho instruktor, zpátky jsem se už jen vezl. :-) Za všechny v Bemoairu a jako jeho instruktor mu blahopřeji.