Srpen 2016

Malý výlet za Aero 50

21. srpna 2016 v 22:05 | ViN.
Benešov - Zbraslavice 20.8.2016
Do Zbraslavic na letiště se v sobotu sjely Aerovky typu 50, z blízkého i dalekého okolí. S Vláďou Vávrou, milovníkem veteránů, jsme vzali "Condora a letěli se tam podívat. Vyšlo pěkné počasí jak na let, tak na focení těchto krásných automobilů. Setkání veteránů bylo doplněné ukázkou skupinového letu a (symbolicky) akrobacií jiného "éra" s číslem 50 v názvu - Z50L. Shodou okolností v tomto dni probíhal na letišti ve Zbraslavicích i festival amatérských krátkých leteckých filmů a když k tomu přičteme hustý místní provoz, musím jen konstatovat : "Ve Zbraslavicích, tam to žije" :-) Fotografie veteránů najdete v albu na Zonerama BEMOAIR. Mimochodem - veteráni by se měly objevit i na našem leteckém dni 28.8. na letišti v Benešově...


Letecký den v Benešově 28.8.2016

17. srpna 2016 v 14:33 | ViN.
Poslední srpnový víkend, konkrétně v neděli 28.8. se bude konat na letišti Benešov letecký den, který pořádá provozovatel letiště, město Bystřice, pod záštitou hejtmana středočeského kraje. Tentokrát bude letecký den "tradiční", tedy ne na modelářském letišti, ale na hlavní dráze a před budovami a stojánkami provozovatelů. Tak, jak byl naposledy před více než patnácti lety. Srdečně zveme všechny naše piloty. Ti kteří vlastní platnou ID kartu BEMOAIRU (pro pohyb v našem areálu a po letišti), budou mít vstup zdarma. Uvítáme i případné pomocníky jako službu u informačních panelů a zavádění cestujících na vyhlídkové / seznamovací lety. Bližší informace o leteckém dni najdete přímo na stránkách provozovatele letiště zde : http://aerovikend.cz/index.php

Hlavním lákadlem letošního leteckého dne bude historický de Havilland DH-89 Dragon Rapide, dále replika FW190 a JAK3, uvidíte i Baťovu Lockheed Electra, Praga E-114 Air Baby a další stroje. Doprovodný program začíná v 10:00, letecký den a vystoupení bude od 14 do cca 16:30. Těšíme se na Vás!

Další pilot "Maulista"

14. srpna 2016 v 21:08 | Víťa Nováček
Benešov 13.8.2016
V sobotu se začal přeškolovat na Mauli M5-210c Petr Sojka a protože jako pilot má již zkušenost s ostruhovou "stopětkou", nedělala mu Maule žádné větší problémy. Po cca hodině létání ve dvojím, což je jen o málo víc než doba, kterou předepisuje naše osnova pro rozdílový výcvik, si dal dvě sóla a mohl jsem mu zapsat do zápisníku nový typ M5 a zkušenosti TW/VP. Petr si Mauli pochvaloval, hned v neděli si dal několik dalších okruhů pro zdokonalení v přistání a už se těší, jak s ní bude létat na výlety. Přeji mu, jako jeho instruktor, hodně zážitků s tímto zajímavým typem letadla.


S C-182 do Vilshofenu

10. srpna 2016 v 22:50 | ViN.
Benešov - Vilshofen 8.8.2016
Do Vilshofenu létáme hlavně na výlety, ale tentokrát jsem využil pěkného počasí k dopravě magnet z Cessny OK-IKQ a Groba OK-GRB do revize. Opravy magnet provádí firma PilotenService, sídlící právě na tomto letišti - EDMV. Po předání magnet a krátké přestávce na kávu jsme dostali povolení k odletu jako pořadí tři. Na letišti je docela živo, přesto řídící vše zvládá s přehledem a přílety a odlety nejsou příiš náročné a vše je plynulé. Sotva jsem se po vzletu odhlásil na EDMV, už jsem slyšel přilétat další letadlo z Benešova - Pipera OK-JOR..... Filip Malina s Danem Brichtou letěli na oběd. Zpět jsem to vzal přes Šumavu a kvůli aktivovanému prostoru Boletice jsme museli provést oblet přes Lipno a Č.Krumlov, dále na Č.Budějovice a domů. Tímto stručným článkem bych chtěl jen připomenout všem našim pilotům, že Vilshofen je velmi příjemné a přívětivé letiště na břehu Dunaje s výbornou a poměrně levnou restaurací a zázemím, blízko do města a s možností dalších výletů lodí a pod. Mnozí jej již znají z minulosti, létáme tam celkem pravidelně. Kdo jste zde ještě nebyli, výlet sem vřele doporučuji, je to jedno z nejhezčích letišť v blízkosti hranic. Více fotek najdete na "Zonerama- Bemoair". (Nově, místo Google Picasa, který byl zrušen) Podívejte se i na fotky z výletů na toto letiště z uplynulých let.


Nový Cirrus SR20

10. srpna 2016 v 21:48 | ViN.
Brno - 28.7.2016
Do Brna nám přiletěl Cirrus SR-20 GTS, ještě na rakouských značkách. Majitelem je Pavel Tobiáš a letoun bude provozovat Letecká škola BEMOAIR. Má předběžně přidělenou registrační značku OK-APR a po nezbytné technické prohlídce bude zařazen do flotily Bemoairu. O možnostech pronájmu z letiště Brno Vás budeme informovat, jakmile bude letoun v provozu.


B.A.R. 2016

10. srpna 2016 v 21:37 | ViN.
Benešov 25.6.2016
Soutěž B.A.R.2016 aneb BemoAir Race, kterou každoročně pořádáme pro naše piloty se vyvedla, poměrně slušně vyšlo i počasí. Pilot na prvním místě bohužel musel odjet, tak jej na stupních vítězů zastupovala jeho navigátorka. Poté následoval večírek kde se jedlo, pilo, hrálo a zpívalo a jediný nedostatek byl, že vlivem velkého vedra nám hrozně rychle "vyschnul" sud piva... :-)
Fotografie ze soutěže a večerních oslav najdete na webu ZONERAMA, kam jsme přesunuli všechna alba BemoAiru ze zrušené Google Picasa.