Říjen 2016

Vlekání transparentu ve Zlíně

12. října 2016 v 17:16 | ViN.
Benešov - Zlín 5.-7.10.2016
V minulém týdnu jsme byli osloveni firmou ze Zlína k zajištění reklamní kampaně k volbám. Přesto, že nebylo nijak zvlášť pěkné počasí, odlétal jsem volební kampaň s Maulí i ve větru dešti a nízké oblačnosti. Asi nemá cenu nic dalšího komentovat, politické názory ani pilota ani firmy nemusí vždy korespondovat s tím co na transparent napíše volební štáb nejmenované politické strany. :-) Protože se létalo od rána do večera a mezi lety byl čas akorát na dotankování, pořídil jsem z letů hodně fotek, časem budou přidány do naší galerie na Zoneramě.


Grob G-115 OK-GRB

12. října 2016 v 15:18 | ViN.
Benešov - 1.10.2016
Po delší době technických prací, trochu déle než si všichni představovali, byl konečně složen a odmotorován Grob G-115 majitele Petra Zralého s registrační značkou OK-GRB. Teď nás ještě čeká přebujelá administrativa, překlad POH a doplnění typu do provozní příručky. Nakonec kontrola ÚCL před prvním letem. Jakmile bude vše potřebné hotovo, můžete se těšit na nový, pěkný a cenově dostupný letoun....


Další piloti na Mauli a na Sově

12. října 2016 v 15:08 | ViN.
Benešov - 27.9.2016
V posledním zářijovém týdnu se v jednom dni přeškolili na Mauli OK-ESM další dva piloti. Z Jeseníků si přijel udělat typovku Martin Kolář a z druhého konce republiky, z Děčína pan Petr Gonda. Začali společně typovou zkouškou s našimi mechaniky a mezitím odlétl zkoušku pilota Libor Kovář na Sově. Poslední sólo Petra Gondy bylo již těšně před západem sluníčka, ale oba piloti přeškolení na nový ostruhový a specifický stroj M5-210c zvládli dobře. Vlastně všichni tři, Libor Kovář si ke svým kvalifikacím na letounech přidal po úspěšné pilotní zkoušce na Sově i licenci pilota ULL. Tak ať jim to všem lítá! :-)