Květen 2017

Další žák - sólista

15. května 2017 v 20:30 | ViN.
Benešov 14.5.2017
V neděli přezkoušel Karel Vobo žáka Jana Holuba na první sólo s typem Cessna C152. Byla na něm znát velká tréma, rovněž delší přestávky mezi létáním, ale nakonec po mírném přídavku byl vypuštěn Karlem na sólo. Dva standartní okruhy proběhly s výjezdem, jak už bývá praxe při prvních sólech.... Přeji Honzovi další zdárné pokračování a hlavně brzké dokončení výcviku.


Nový pilot - akrobat

15. května 2017 v 20:23 | Karel Vobořil
Benešov 3.5. - 11.5.
V minulém týdnu jsem provedl a ukončil výcvik "dodatečné kvalifikace" pro Akrobacii ACR pilota Jaroslava Mana, který jako první absolvoval výcvik pro ACR dle naší nové pětihodinové osnovy - "od vývrtky k sestavě". Přestože výcvik byl nejen pro něho velmi intenzivní a současně progresivní, tak jej uspokojivě a celkem nadstandartně zvládl díky své velké dosavadní letové praxi a šikovnosti, a nebylo třeba přidávat lety nad rámec této osnovy. Poznatek z tohoto výcviku je ovšem takový, že i u takto zkušeného pilota jej bylo třeba rozložit do čtyř výcvikových dnů.

Nový žák sólista na Z142

12. května 2017 v 23:00 | ViN.
Benešov 12.5.2017
Karol Novák se dnes dopracoval k cvičení 7P, tedy přezkoušení na samostatný let. Přezkoušení zvládl s drobnými chybkami, které neměly vliv na bezpečnost a zvládnutí daného cvičení. Máme tedy dalšího žáka na Zlínu, který létá samostatně, zatím okruhy. Jak už to bývá, lety bez instruktora vedou k většímu klidu, ale i zodpovědnosti žáka na palubě, sólové přistání byly bezchybné. :-) Přeji Karolovi úspěšné pokračování výcviku.


Neobvyklý transparent

12. května 2017 v 22:47 | ViN.
Benešov - Chateau Mcely 9.5.2017
Dnes jsem vlekal ne zcela obvyklý transparent... a také ne vždy to, co vlaje za letadlem, je vyjádřením pilota. Ať už se jedná o politiku, obchodní reklamu nebo osobní sdělení.... :-) Prý to dopadlo dobře a odpověď byla "YES" (nebo možná हाँ ) ;-)


Květnový sníh

8. května 2017 v 9:41 | ViN.
Benešov - Ostrava 1.5.2017
Sice hodně foukalo, ale s L200 to byl pěkný výlet. Z Benešova výcvikově do Prahy na Tango, dál nás bohužel kvůli provozu nepustili. Tak zpět na Radotín a přímo Ostrava. Během letu z Mošnova domů jsme to vzali trochu oklikou, přes Jeseníky. Ne že by se mi nějak stýskalo po sněhu... ale Praděd nezklamal ani 1.května a počasí umožnilo pěkné záběry.